Biz Kimiz?

Semerkand Mühendislik, 1994 yılında İnşaat Mühendisi Orhan BUDAK tarafından Gaziantep’in Nizip ilçesinde kurulmuştur.

1997 yılına kadar yalnızca bir mühendislik ofisi olarak çalışmıştır. Bu dönemde plan-proje ve statik hesap bürosu olarak hizmet vermiştir. 1997 yılında büyük firmalara bir takım taşeronluklar üstlenmiştir. Birecik Barajı ve Karkamış Barajında taşeronluklar üstlenmiştir. Bu vesile ile masa başından sahaya inilmiştir.

1999 yılında Kamu ihalelerine girmeye başlamıştır. Bugüne kadar Kamuya, 200 derslik okul, 250 yatak hastane ve bir çok altyapı tesisi teslim edilmiştir. Bunun yanı sıra özel sektöre sinai tesisler, zirai tesisler(besi ahırı) ve ticari tesisler teslim edilmiştir.

2001 yılından itibaren Endüstriyel Zemin Çözümleri üzerine çalışmalara başlamıştır. 2013 yılında Güney Kore menşeili Hybrid n-COAT sistemlerinin Türkiye Distribütörlüğünü üstlenmiştir. 

Ağırlaşan rekabet koşulları altında 2009 yılından bu yana daha spesifik bir alan olan “Katı Atık DüzenliDepolama” tesisleri ve “Çelik Konstrüksiyon Endüstri Binaları” alanında projeler üretilmektedir.

Çelik  konstrüksiyon Fabrikalar, Soğuk Hava Depoları , Pazaryerleri, kapalı spor salonları, Katı atık depolama tesisleri, Hastane gibi yapıların ihalelerine talip olmaktayız.Sanayicinin yaptıracağı endüstriyel binalar konusundaki maliyet avantajımız, tasarım ve yapım tecrübemizi birleştirdiğimizde  rekabet avantajımızı artmaktadır.

Halen Endüstriyel Zemin Kaplama ve Endüstriyel Tesislerin Temelden Çatıya Anahtar teslim inşaatını yapmaktadır.